Kamera on-line

Międzynarodowy skauting nad Bałtykiem

Partnerstwo obu powiatów

 
Zakończył się wspólny obóz harcerzy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i powiatu Hohenlohe. W ramach partnerstwa powiatów skauci z obu krajów spędzili razem 10 dni w malowniczym Mrzeżynie, gdzie zaledwie 50 metrów od piaszczystej plaży rozbili swój obóz.
 
Młodzież z Polski i Niemiec bardzo szybko przełamała bariery językowe biorąc udział we wspólnych grach i biwakach. Wspólnie zwiedzili okoliczne miejscowości oraz wzięli udział w rejsie statkiem po Morzu Bałtyckim. Wieczory umilali sobie piosenkami harcerskimi – obowiązkowo przy rozpalonym ognisku. Ciekawym punktem programu był zorganizowany na przemian „Dzień Niemiecki” oraz „Dzień Polski”, podczas których przygotowywano najpopularniejsze potrawy kuchni polskiej i niemieckiej. Nie zabrakło zup warzywnych, gulaszu, smażonych ziemniaków czy pierogów. Pomimo pewnych różnic pomiędzy oboma grupami nie można pominąć wielu cech, które je łączą. Należą do nich miłość do natury, wspólne działania skautingowe i gotowość do wymiany międzykulturowej.
 
I międzynarodowy obóz harcerski zakończył się konkretnymi planami na przyszłość. Wkrótce możemy się więc spodziewać zacieśnienia współpracy partnerskiej obu powiatów w tym bardzo istotnym aspekcie rozwijającym więzi kulturowe naszej młodzieży.  
 
AL
 
gemeinsames feueranzünden_klein.jpeg
beim Spätzle machen_klein.jpeg
kleines Gruppenbild_klein.jpeg


 
×

Zapisz się do newslettera