Kamera on-line

Nowy rok szkolny z nowym dyrektorem

Starosta zwrócił się do młodzieży

Starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Artur Widłak wziął udział w uroczystym otwarciu nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Przedstawił nauczycielom oraz uczniom nowego dyrektora placówki. Funkcję tę pełni Grzegorz Nadolski. – Wierzę, że nowy włodarz „żeglugi” zrobi wszystko, by uczyło wam się tu dobrze. Zwróćcie uwagę na to, że w kraju są tylko dwie tego typu szkoły, w jednej z nich właśnie rozpoczynacie naukę – powiedział Artur Widłak.  
Życzę wam wielu sukcesów i pamiętajcie, że zdobyta tu wiedza będzie z pewnością procentowała w przyszłości. Na wszystko jednak potrzeba czasu – dodał starosta Widłak, po czym przekazał na ręce Grzegorza Nadolskiego bukiet kwiatów oraz życzenia sukcesów.
Wizyta w ogólniaku
Dzisiejszego dnia zwrócił się także do młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza. Goszcząc na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego powiedział: wiem, że szkoła jest obecnie w remoncie i może to powodować pewnego rodzaju dyskomfort ale rewitalizacja tego zabytkowego budynku wkrótce się zakończy, a wówczas będziemy go mogli zaliczyć do jednej z wizytówek naszego powiatu – stwierdził.
Jako były uczeń kozielskiego liceum odniósł się również do historii. – I Liceum to szkoła z tradycją, pamiętam czasy, kiedy każdy uczeń miał tu swój mundur. Te lata jednak już minęły, mimo to zawsze z sentymentem wracam w mury „Sienkiewicza” – dodał Artur Widłak.   
AL
3.jpeg
7.jpeg
4.jpeg
6.jpeg 
×

Zapisz się do newslettera