Kamera on-line

Starosta doglądał szkół

Pierwszy dzwonek tuż, tuż….

Starosta Artur Widłak sprawdzał stan przygotowań szkół ponadgimnazjalnych do nowego roku szkolnego.
Nasi uczniowie rok szkolny 2011/2012 mogą rozpoczynać bez przeszkód. W wielu placówkach czekają na nich odnowione wnętrza, tak jak np. w Azotach, gdzie dodatkowo otrzymają  do dyspozycji wyremontowaną salę gimnastyczną – zaznaczył Artur Widłak.
Okres wakacyjny umożliwił przeprowadzenie szeregu niezbędnych robót. W kilku placówkach, oprócz rutynowych prac związanych z „odświeżeniem” klas lekcyjnych wykonano wiele poważniejszych remontów.
Duże znaczenie będą mieć prace dociepleniowe, które w określonej perspektywie czasu pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze związane z ogrzewaniem budynków z sezonie jesienno-zimowym – dodaje Artur Widłak.
Wkrótce też prowadzone będą rozmowy z Miejskim Zakładem Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu związane z racjonalizacją wydatków na dostawę ciepła do prowadzonych przez powiat placówek.
W 2011 roku termomodernizację przeprowadzono w Zespole Szkół nr 1, nr 3, Technicznych i Ogólnokształcących oraz kozielskiej bursie. Do końca roku w planie jest jeszcze docieplenie dachu małej sali gimnastycznej oraz pracowni komputerowej w II LO oraz dokończenie termomodernizacji pomieszczeń Ogniska Artystycznego.  

AL

Foto: Artur Widłak w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego na os. Azoty.

2.jpeg

1.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera