Kamera on-line

Ekonomiczne łamigłówki w Kędzierzynie-Koźlu

Konkurs pod patronatem starostwa powiatowego

 
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego weźmie udział w konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski. „Ekonomiczne gry uliczne” to konkurs, którego celem jest zachęcenie uczniów do kreatywnego myślenia oraz pogłębianie, poprzez zabawę, wiedzy na temat banku centralnego i jego działalności, ekonomii oraz zagadnień związanych z walutą euro.
W grze biorą udział czteroosobowe drużyny. Będą one miały za zadanie przemieścić się z punktu startowego do wyznaczonej mety zaliczając po drodze siedem punktów kontrolnych, w których będą odpowiadać na pytania z zakresu siedmiu bloków tematycznych: historia bankowości centralnej, polityka pieniężna, działalność emisyjna, systemy płatnicze, bank państwa, droga do euro, numizmatyka.
Warunkiem udziału drużyny w grze jest:
rejestracja drużyny na formularzu zgłoszenia, dostępnym do pobrania na stronie organizatora www.nbp.pl/Gry2011 i przesłanie wypełnionego formularza na odpowiedni adres mailowy. Formularz zgłoszenia dostępny jest także na stronie oficjalnego partnera konkursu – www.powiat.kedzierzyn-kozle.pl
Początek zmagań w sobotę 1 października o godz. 09.00 na kozielskiej przystani „Szkwał”. Podsumowanie turnieju około godz. 15.00.
Dla zwycięzkich drużyn, za zajęcie I, II i III miejsca, przewidziane są nagrody:
- za zajęcie I miejsca, kupony podarunkowe o wartości 500 zł dla każdego gracza w drużynie,
- za zajęcie II miejsca, kupony podarunkowe o wartości 300 zł dla każdego gracza w drużynie,
- za zajęcie III miejsca, kupony podarunkowe o wartości 100 zł dla każdego gracza w drużynie.
 AL
Patronat nad konkursem sprawuje Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.
plakat.jpeg
×

Zapisz się do newslettera