Kamera on-line

Porozumienie z korzyścią dla obu stron

Współpraca, nie walka

 
Starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Artur Widłak spotkał się z dyrektorem SP-ZOZ Anatolem Majcherem. Obaj rozmawiali o sytuacji ekonomicznej zoz-u oraz możliwych działaniach, które należy podjąć, by ustabilizować sytuację finansową zakładu. Jednym z problemów jest konieczność zwrotu kwoty około 650 tys. zł za karetki – chodzi o utracony kontrakt na ratownictwo medyczne. Pojawiła się jednak szansa na wyjście z tej sytuacji.
Zobowiązałem dyrektora Anatola Majchera do zawarcia porozumienia z firmą Falck na zasadzie podkontraktu – mówi starosta Artur Widłak.
Oznaczałoby to zagospodarowanie karetek w taki sposób, by nie zachodziła konieczność zwrotu wspomnianej kwoty. – Jesteśmy otwarci na różne warianty współpracy w tym zakresie – dodaje starosta Widłak.
Zawarcie porozumienia byłoby z pewnością korzystne dla obu stron. Przede wszystkim jednak chodzi tu o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. – Od dłuższego czasu powtarzam, że zależy nam na współpracy a nie walce – podsumowuje Artur Widłak.

AL

×

Zapisz się do newslettera