Kamera on-line

ABerger, Komet- Urpol i NTP przyjmują kolejnych uczniów

Rozwijający się rynek obróbki metali spowodował, że duże firmy działające na terenie powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego: ABerger Polska Sp. z o.o., Komet- Urpol Sp. z o.o. i NTP S.A rozpoczęły  w 2011 r. współpracę z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących   w Kędzierzynie- Koźlu w zakresie kształcenia uczniów w zawodzie operator obrabiarek skrawających.
 
Uczniowie kształceni są pod potrzeby danej firmy, w warunkach rzeczywistych uczą się kultury pracy a co najważniejsze nie będą musieli martwić się o zatrudnienie. Jako młodociani pracownicy otrzymują wynagrodzenie, świadczenia urlopowe, ubrania robocze, okres nauki zaliczany jest do emerytury.
 
W ramach umowy  z ZSTiO uczniowie mają, dwa razy w tygodniu, zajęcia praktyczne  w firmach. Uczą się m.in. odczytywać rysunek techniczny, planować obróbkę przedmiotu, pisać program obróbki a następnie sprawdzać efekty tego programu na symulatorze by w końcu uruchomić produkcję wyrobu. W szkole zdobywają wiedzę  z przedmiotów ogólnych    i teoretycznych zawodowych.
 
 ABerger, Komet- Urpol i NTP w nowym roku szkolnym 2012/2013 przyjmują kolejnych uczniów. Dodatkowo, firma ABerger Sp. z o.o., w związku z otwarciem nowej hali produkcyjnej, postanowiła podwoić liczbę młodocianych pracowników ( do 20 osób).
 
Jednocześnie, pozostali uczniowie ZSTiO, kształcący się  w zawodzie operator obrabiarek skrawających, zajęcia praktyczne odbywają  w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie- Koźlu.

DSC_2327.jpeg
_DSC8078.jpeg
×

Zapisz się do newslettera