Kamera on-line

W kolejnej audycji programu Polak potrafi – dobra wiadomość dla właścicieli samochodów (11.10.2013)

 Zestaw logo LPI

Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, zostanie zaprezentowana nowość na skalę światową w dziedzinie lakiernictwa samochodowego.  Projekt „Wdrożenie technologii kompletnego wodorozcieńczalnego systemu lakierowania w naprawach nadwozi” otrzymał dofinansowanie w kwocie 1,62 miliona złotych w ramach Działania 4.3 Kredyt technologiczny z Programu Innowacyjna Gospodarka.
 
Śląska firma blacharsko–lakiernicza Jacek Korczyk z Bielska–Białej postanowiła dokonać odważnej inwestycji i wybudować unikalną na rynku lakiernię, której działalność oparta jest na stosowaniu wyłącznie technologii wodorozcieńczalnej. Innowacyjność metody, stosowanej na świecie nie dłużej niż 5 lat,  została potwierdzona w niezależnym instytucie badawczym. To jedna z wielu dobrych wiadomości dla pasjonatów motoryzacji przywiązujących szczególną wagę do wyglądu karoserii. Wśród wielu zalet technologii wodorozcieńczalnej, należy wymienić jej dokładność, którą uzyskuje się dzięki zastosowaniu spektrofotometru umożliwiającego dobranie koloru możliwie najbardziej zbliżonego oryginałowi. Poza tym, lakiery wodorozcieńczalne nie wymagają użycia maszyn mieszalniczych, szybko odparowują i – co najważniejsze – są niezwykle ekologiczne. Zastosowanie tej metody pozwala na redukcję emisji do atmosfery lotnych związków organicznych do 87 proc.!
 
Technika wodorozcieńczalna pozwala uniknąć wielu typowych problemów powstających przy zastosowaniu konwencjonalnych sposobów lakierowania. Prezentacja projektu w nowym odcinku programu „Polak potrafi”, na który zapraszamy już dziś!
 
Premiera w sobotę 12 października, o godz. 17.29 na antenie TVN Turbo
 
 
×

Zapisz się do newslettera