Kamera on-line

Zmieniamy ją wszyscy - nowa kampania Funduszy Europejskich (07.11.2013)

 Zestaw logo LPI

7 listopada  rozpoczęła się nowa kampania prezentująca skalę zmian, jakie zachodzą w Polsce dzięki Funduszom Europejskim. W dwóch spotach telewizyjnych można zobaczyć osoby związane z przedsięwzięciami, które powstały dzięki środkom UE. Kampania zachęca do odwiedzenia strony www.mapadotacji.gov.pl, na której zgromadzone są informacje o wszystkich projektach realizowanych w Polsce z Funduszy Europejskich począwszy od 2004 r.
 
Kampania jest jednym z wielu działań informacyjnych i promocyjnych, do których państwa członkowskie UE i instytucje zarządzające programami operacyjnymi zostały zobowiązane przepisami unijnymi. Wykorzystane w spotach przykłady prezentują różnorodność inwestycji realizowanych ze środków europejskich oraz pokazują realne korzyści dla mieszkańców Polski ze zrealizowanych inwestycji. Takie przedstawienie dofinansowanych przedsięwzięć ma na celu zachęcenie do odwiedzenia strony www.mapadotacji.gov.pl gdzie można zapoznać się z pełną bazą projektów  dofinansowanych z Funduszy Europejskich począwszy od 2004 r.  
 
W serwisie Mapa Dotacji UE można sprawdzić, jak wiele różnorodnych inwestycji realizowanych jest w Polsce. Dzięki umieszczonej na stronie wyszukiwarce można uzyskać informacje o przedsięwzięciach realizowanych w naszej najbliższej okolicy, czy też projektach z interesującej nas dziedziny. W serwisie wyróżniono m.in. inwestycje z zakresu transportu, energetyki, turystyki, bezpieczeństwa, rozwoju firm, kultury i sztuki. Informacje o projektach wzbogacone są o szczegółowe opisy i galerie zdjęć. Mapa Dotacji UE umożliwia sortowanie list projektów po wielu kryteriach, przeszukiwanie pod kątem kwoty dofinansowania z UE i wartości całego projektu oraz jego ocenie, a także generowanie statystyk. Mapę mogą współtworzyć Internauci, umieszczając w serwisie własne materiały, zdjęcia i opisy projektów.
 
Spoty kampanijne będą emitowane w większości ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Kampania będzie obecna również w Internecie na profilach społecznościowych Funduszy Europejskich, np.:
×

Zapisz się do newslettera