Kamera on-line

Partnerska wymiana młodzieży szkolnej. Zespół Szkół Nr 1 w Powiecie Hohenlohe

W dniach 04.03.2013-08.03.2013 młodzież Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu przebywała w powiecie Hohenlohe w Künzelsau, w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Nad uczniami szkoły opiekę sprawowała Dyrektor Urszula Więcek oraz nauczyciele: Pani Małgorzata Huzar i Pani Ewelina Kowaś.
W pierwszym dniu wizyty odbyły się zajęcia z niemieckimi rówieśnikami w Karoline-Breitenger-Schule w Künzelsau. Rozegrany został turniej piłki siatkowej, po którym nasza delegacja zjadła obiad przygotowany przez tamtejszych uczniów.
Kolejny dzień wizyty obfitował w wiele atrakcji – zwiedzone zostało zamieszkiwane przez studentów miasto Würzburg, charakteryzujące się przepiękną zabytkową architekturą. Miejsce to zrobiło szczególne wrażenie na uczniach ZS Nr 1.
Następnego dnia gospodarze oprowadzili naszą młodzież po firmie „Würth”, która specjalizuje się w tworzeniu śrub oraz narzędzi pomocniczych, po czym odbyła się debata na temat kształcenia zawodowego w Polsce i Niemczech.
W piątek, będący ostatnim już dniem wizyty, odbyło się spotkanie w siedzibie starostwa z Księciem Kraftem von Hohenlohe – Oehringen, który wyraził swoje zadowolenie z owocnie rozwijającej się współpracy między Powiatem Kędzierzyńsko-Kozielskim a Powiatem Hohenlohe. Książę opowiedział także młodzieży historię swojej rodziny, po czym pożegnał gości, życząc dobrej podróży.
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 wspominają swoją wizytę w Powiecie Hohenlohe jako niezwykle miłe i pouczajace przeżycie.

Powitanie przez Starostę Powiatu Hohenlohe.jpeg
P1070811.jpeg
P1070778.jpeg
P1070760.jpeg
P1010484.jpeg
×

Zapisz się do newslettera