Kamera on-line

Umowa podpisana. Powiat rozpoczyna budowę mostu w Cisku.

25 kwietnia 2013 r. to historyczny dzień dla Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego.
W tym dniu, przed południem w obecności Starosty Powiatu Artura Widłaka, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Arkadiusz Kryś oraz Andrzej Banaszek prezes Zarządu Banimex Sp. z o.o. podpisali umowę na budowę mostu w Cisku realizowanego przez Powiat Kędzierzyńsko – Kozielski.
Prace ruszą w przeciągu kilkunastu dni, po uprzednim przekazaniu placu budowy i organizacji zaplecza tego przedsięwzięcia.
 
Przypomnijmy, że Powiat i Powiatowy Zarząd Dróg realizują budowę mostu w ramach projektu pt. „Przebudowa mostu w ciągu drogi 1404 O Cisek – Bierawa” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013.
Nowy most powstanie 18 metrów (licząc w osi) poniżej starej przeprawy oraz będzie miał rozpiętość teoretyczną 164,27 m, a jego całkowita długość wyniesie 180,65 m. Szerokość jezdni na moście to 7 m, a po prawej strony wjeżdżając od Cisku powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 3 m.
Aby nawiązać nowym mostem do istniejących dróg przebudowana zostanie droga powiatowa Cisek-Bierawa na długości 484 m oraz droga gminna w kierunku Roszowickiego Lasu na odcinku 166 m. Zakładamy, że po wzniesieniu nowego mostu na Odrze – co ma nastąpić do września 2014 roku – codziennie może z niego skorzystać nawet do 1 800 pojazdów.
To niewątpliwie największa inwestycja Powiatu – jak stwierdził na spotkaniu Starosta Artur Widłak – bo umowy na kwotę 19, 7 mln złotych nie pamięta w swojej samorządowej karierze.
Wykonawcom – firmie Banimex z Będzina życzymy pomyślnej realizacji robót.

Podpisanie umowy na budowę mostu w Cisku A.jpeg
Podpisanie umowy na budowę mostu w Cisku B.jpeg
Podpisanie umowy na budowę mostu w Cisku C.jpeg
Wspólne pamiątkowe zdjęcie po podpisaniu umowy na budowę mostu.jpeg
Logosy unijne most z tekstem..jpeg
 

×

Zapisz się do newslettera