Kamera on-line

X Sławięcickie Spotkanie Adwentowe w Zespole Szkół Nr 3

         „ Już 10 lat minęło, jak jeden sen
          Wiele się u nas działo, o tym wiesz.
          Wesoło, gwarno było, niejeden raz,
          Gdy na spotkania wspólne nadszedł czas”.Trawestacja piosenki z filmu „Czterdziestolatek” zainaugurowała "X Sławięcickie Spotkanie Adwentowe”, które odbyło się 09.12.2012 r. w auli Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja. Rocznica była zacna, dlatego dyrektor szkoły rozpoczął od podziękowań dla wszystkich współorganizatorów i sponsorów, dzięki którym już po raz dziesiąty Zespół Szkół Nr 3 w okresie adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie wita w swoich progach wielu mieszkańców naszego miasta, którzy kupując „fanty”, ciasta upieczone przez rodziców, stroiki i kartki własnoręcznie wykonane przez uczniów szkoły, włączyli się w dzieło pomocy dla najbardziej potrzebujących wsparcia finansowego uczniów Zespołu.

Przygotowywane od 10 lat spotkania wpisały się w tradycję szkoły, dlatego pierwsza część poświęcona była wspomnieniom. Motto: „Powróćmy jak za dawnych lat”, pozwoliło na przywołanie najciekawszych fragmentów występów artystycznych, które związane były z określonym spotkaniem.

„Przemiany”,  „Ruch, rekreacja, sport”, „Z kulturą przez wieki”, „Dzielmy się miłością”, to tylko niektóre hasła, które towarzyszyły wydarzeniu przez te lata. Odeszli już uczniowie, którzy wówczas występowali, ale na to szczególne 10 spotkanie przyjechali do Sławięcic, by jeszcze raz wspólnie się pobawić i przypomnieć mieszkańcom miasta. Śpiewali, tańczyli, odgrywali scenki teatralne i kabaretowe. Kolejny raz wzruszali lub rozbawiali. Tegoroczne spotkanie odbywało się pod hasłem „To my, Zespół Szkół Nr 3”. Każdy kierunek mógł się zaprezentować poprzez dowolną formę. Klasy liceum z przedmiotami policyjnymi weszły z ostrym przytupem, ponieważ rozpoczęli od musztry paradnej, co spotkało się z dużym zaciekawieniem zebranych gości.

To, że do swojego przyszłego zawodu potrafią podejść z humorem i dystansem, udowodnili poprzez zaśpiewaną i wytańczoną piosenkę „Chłopcy radarowcy”. Klasy Technikum Ekonomicznego ubawiły wszystkich scenką kabaretową ”W biurze paszportowym”.

W meandry chemii wprowadzili uczniowie I klasy Technikum Chemicznego, którzy ciekawymi eksperymentami zaintrygowali gości, zwłaszcza maluchy, które śledziły wybuch wulkanu, krzepnąca pianę i inne cuda z wypiekami na twarzy. Na uznanie zasłużyła młodzież Technikum Organizacji Reklamy, która przygotowała projekty banerów, zaproszeń i reklam oraz wykonywała zdjęcia ze św. Mikołajem. Technikum Spedycyjne przygotowało scenkę „Lekcja spedycji” z przymrużeniem oka.

Dzieci jak zwykle doczekały się spotkania ze św. Mikołajem, który pojawił się w dymach i błyskach z wielkim workiem prezentów. Najbardziej wyczekiwaną jednak chwilą było losowanie głównych nagród. Tablet, odkurzacz, bon do zrealizowania w sklepach CCC, bon na usługę stomatologiczną w gabinecie Medico-dent, bony na zabiegi w gabinecie rehabilitacyjnym w Reńskiej Wsi oraz inne nagrody przyciągały uwagę zaproszonych gości. Emocji było sporo.

X Sławięcickie Spotkanie adwentowe przeszło do historii. Liczymy jednak, że XI spotka się z ciepłym przyjęciem tak jak zawsze!

DSCF3937.jpeg
DSCF3949.jpeg
DSCF4059.jpeg
DSCF4064.jpeg


×

Zapisz się do newslettera