Kamera on-line

Badanie ankietowe

Informujemy, iż w Kędzierzynie-Koźlu oraz na obszarze okolicznych gmin realizowane są obecnie badanie ankietowe dot. kwestii społeczno-gospodarczych. Celem badania jest określenie m.in. zasięgu i skali problemów występujących na obszarze powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego.

Jeszcze przez kilka dni możemy oczekiwać, że zadzwoni do nas telefon lub zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi ankieterowi na ulicy. Ankieterzy z firmy EU-Consult, którzy realizują badanie na zlecenie gmin regionu kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego pytać się będą mieszkańców jak oceniają poszczególne aspekty życia, w szczególności kwestie związane z komunikacją publiczną, dostępnością do usług publicznych, takich jak służba zdrowia, edukacja czy też kwestie związane z zatrudnieniem.

- Badanie ilościowe zostanie zrealizowane na reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców z wykorzystaniem techniki wywiadu telefonicznego i sondażu ulicznego. Chcemy aby mieszkańcy wypowiedzieli się nt. problemów życia codziennego w Kędzierzynie Koźlu i w okolicznych gminach. Interesuje nas w szczególności co jest barierą w funkcjonowaniu regionu jako spójnego „organizmu”, jakie problemy powinny zostać uznane za priorytetowe do rozwiązania. Interesuje nas także co jest mocna stroną tego regionu – dodaje Marek Karłowski – koordynator projektu z ramienia EU CONSULT.

Do wszystkich osób, które zostaną poproszone do udziału w badaniu, apelujemy o wyrozumiałość, wyrażenie chęci udziału w badaniu, a przede wszystkim o szczere wypowiedzi.

 

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na działania wspierające jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

×

Zapisz się do newslettera