Kamera on-line

Podsumowanie projektu „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej”

W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie – Koźlu realizowany był projekt „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej” . Projekt obejmował 50 szkół zawodowych z Opolszczyzny i był stworzony przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Blisko 90 uczniów z klas technikum mogło uczestniczyć w dodatkowych zajęciach zawodowych, konferencji „Planowanie kariery zawodowej”, konkursie „Mam wizje mam plan”, zagranicznych praktykach zawodowych, warsztatach dźwiękowo – filmowych ”Promujemy swoją szkołę”. Tematy dodatkowych zajęć to: „Skuteczne handlowanie”, „Audiowizualne środki przekazu”, „Sommelier – sztuka czy zawód w branży hotelarskiej”, „Spedytor – aranżer procesu transportowego”, „Zajęcia laboratoryjne – spotkanie z chemią”, „Wytwory artystyczne w rzeźbie i grafice”.
Trzech uczniów uczestniczyło w zagranicznych praktykach zawodowych. Uczeń technikum hotelarskiego pracował w hotelu Best Western Bellevue Rheinhotel w Niemczech, technik obsługi turystycznej pracował w niemieckim biurze turystycznym w Bitburgu, zaś ekonomistka odbywała staż w austriackiej firmie LKW Walter.
Projekt zakończył się w maju 2013 roku. Bardzo pozytywne opinie ze strony uczniów  i nauczycieli pozwalają mieć nadzieję, że podobne projekty będą się pojawiały z korzyścią dla uczniów i całego szkolnictwa zawodowego.

DSCN1549.jpeg
DSCN1544.jpeg
DSCF2544.jpeg
DSC08968.jpeg
 
×

Zapisz się do newslettera