• Starosta Powiatu Józef Gisman gościem Radia Park

starosta.jpeg Kilka istotnych tematów poruszono w rozmowie ze Starostą Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józefem Gismanem, który był gościem Radia Park. Mówiono m.in. o ważnych inwestycjach realizowanych na terenie powiatu, w tym sprawach drogowych. Na tym polu sporo się dzieje, choćby wspomnieć o oddawanym właśnie do użytku odcinku drogi Gierałtowice-Długomiłowice, czy też rozpoczynających się pracach na nitce Pawłowiczki-Polska Cerekiew.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej – najlepsi powalczą o finał na szczeblu wojewódzkim!

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg

XXXIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” odbył się wczoraj(17.03) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Reńskiej Wsi. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józef Gisman. W eliminacjach powiatowych wzięło udział 24 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

• Bogata oferta IV Targów Pracy i Edukacji przyciągnęła wielu mieszkańców powiatu

2.jpeg 4.jpeg 1.jpeg

Opolska Wojewódzka Komenda OHP, Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie – Koźlu zorganizowali IV Targi Pracy i Edukacji „Praca – Szkolenie – Nauka”, które odbyły się 18 marca w Hali Sportowej Śródmieście przy Al. Jana Pawła II nr 29 w Kędzierzynie – Koźlu. Targi uroczyście otworzył wicestarosta powiatu Marek Matczak.

• Nietoperz 2009

W sobotę 14 listopada odbędzie się XIV Samochodowy Rajd Nawigacyjny „Nietoperz 2009” – Eliminacja Pucharu Śląska. Baza: Hotel „Centralny” w Kędzierzynie-Koźlu ul. Waryńskiego 7. Szkolenie pilotów, badanie regulaminowe.

• ZNICZ - 2009

znicz.jpeg 30 października rusza policyjna akcja „ZNICZ – 2009”. Podczas działań policjanci będą czuwać przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego oraz osób odwiedzających groby. W rejonie cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Działania zostaną zakończone  1 listopada o północy.

• Spokanie z młodzieżą powiatu poświecone historii Związku Sybiraków

Związek Sybiraków obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Z tej okazji 18 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się spotkanie przedstawicieli Związku Sybiraków z młodzieżą naszego powiatu poświecone historii związku. Miejscem spotkanie będzie filia nr 5 miejskiej biblioteki w Kędzierzynie przy ulicy Damrota 32. W spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 11.00 wezmą udział Członkowie Zarządu Powiatu Jerzy Pałys i Stefan Wałach. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego powiatu zapraszamy na piątkowe spotkanie.

• Spotkanie w sprawie obwodnicy północnej

W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych działającej przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad. Na posiedzeniu rozpatrzono „Studium techniczno – ekonomiczno - środowiskowe budowy obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla w ciągu drogi krajowej nr 40, granica Państwa – Prudnik – Kędzierzyn-Koźle – Pyskowice”. Na spotkaniu powiat reprezentował starosta Józef Gisman.

• Sztandar dla kędzierzyńsko-kozielskich ratowników

4.jpeg 3.jpeg

W Okartowie na Mazurach odbyła się ważna uroczystość podczas, której wręczono sztandar kędzierzyńsko-kozielskim ratownikom. Wśród gości znaleźli się wojewoda warmińsko-mazurski, burmistrz Orzysza oraz przedstawiciele WOPR i GOPR. Powiat kędzierzyńsko-kozielski reprezentował starosta Józef Gisman, a sztandar wręczył Wiceminister Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski.