Kamera on-line

TWypadek. Co robić?

Uczyli się udzielania pierwszej pomocy

 

13 drużyn ratowniczych reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne wzięło udział w eliminacjach rejonowych XXII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu. Ich współorganizatorem było Starostwo Powiatowe.

 

 - Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każda z drużyn rozwiązywała test i udzielała pierwszej pomocy ofiarom zainscenizowanych wypadków – mówi Ryszard Skorek, wiceprezes Oddziału Okręgowego PCK w Opolu. 

Z ramienia władz powiatowych zawody otworzył Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu. Towarzyszyła mu Danuta Pilipczuk, dyrektor Oddziału Okręgowego PCK w Opolu.

- Zwycięskim drużynom zostały wręczone pamiątkowe puchary, a wszystkim uczestnikom sprzęt sportowy ufundowany przez kędzierzyńskie starostwo – dodaje Ryszard Skorek.

Eliminacje rejonowe w kategorii szkół gimnazjalnych wygrała drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie–Koźlu. Drugie miejsce zajęła ekipa z Publicznego Gimnazjum w Cisku, a trzecie drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Bierawie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie–Koźlu. Drugą lokatę zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie–Koźlu, a na trzecim miejscu znalazła się ekipa z I Liceum Ogólnokształcącego w Koźlu.

Drużyny ratownicze z Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego z Kędzierzyna–Koźla będą reprezentować Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w eliminacjach okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Opolu, które odbędą się 31 maja.

Wiedzę i umiejętność udzielania pierwszej pomocy oceniali ratownicy z Grupy Ratownictwa Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Opolu oraz słuchacze Zawodowego Studium Medycznego w Kędzierzynie–Koźlu.

Polub nasz profil na Facebooku!

×

Zapisz się do newslettera