Kamera on-line

Nowe oddziały, sprzęt i kadra w SP-ZOZ

Tak zmienia się kozielska lecznica

Zmiany, które zachodzą w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu rysują nam obraz nowoczesnej i dobrze wyposażonej lecznicy. 750 tys. zł przeznaczono na dobrej klasy sprzęt medyczny, a dyrekcji udaje się uzupełniać zespół o wysokiej klasy fachowców. Na oddziale patologii noworodka pracę rozpoczęła Małgorzata Dylewska-Strzelecka, specjalista neonatolog, która zachęca panie, aby decydowały się na poród w Kędzierzynie-Koźlu.

Myślę, że kobiety nie miały świadomości, że jest tu tak świetnie wyposażony oddział oraz znakomity personel – mówi pani doktor ze Śląska.

W razie potrzeby noworodek otrzyma natychmiastową pomoc specjalistyczną. Obecnie przebywa tam siedmioro dzieci, które przyszły na świat na oddziale ginekologiczno-położniczym. 

W nowej części kozielskiego szpitala trwa remont. Zostanie tam przeniesiony oddział neurologii z ul. Judyma w Kędzierzynie.  

- Inwestycja pochłonie 1 mln 400 tys. zł i zakończy się za około 3 miesiące – zaznacza Marek Staszewski, dyrektor SP-ZOZ.  

Poza głównym oddziałem neurologii zaplanowano pododdział leczenia udarów. – To z kolei nowa dziedzina, którą będziemy chcieli się zajmować tuż po zakończeniu przeprowadzki – dodaje Staszewski.

750 tys. zł przekazano na nowoczesny sprzęt medyczny, który wzbogacił m.in. tamtejszy oddział okulistyki.

Po przetargu z całej kwoty pozostało 200 tys. zł, te pieniądze udało się przeznaczyć na dodatkową aparaturę – zaznacza Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Po zakończeniu przeprowadzki wszystkie oddziały znajdą się w jednym miejscu, a lecznica zaoszczędzi na kosztach operacyjnych, wynikających z istnienia oddziałów szpitalnych w dwóch częściach miasta.

AL

5.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera