Kamera on-line

Tak ma świecić nowy most na Odrze

Oświetlenie przeszło pierwsze testy

Świetlna niespodzianka ma czekać na kierowców przejeżdżających przez nowy most Bierawa-Cisek. Projekt powstawał w tajemnicy, aż do momentu pierwszych testów, które wypadły pomyślnie. Teraz wiadomo już, że konstrukcję najprawdopodobniej zdobić będzie unikalna iluminacja świetlna, niespotykana w tej części Polski.

Testom przyglądali się m.in. włodarze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz właściciele firmy, która przygotowała wizualizację.

Jestem pod wrażeniem, bo nie dość, że będziemy mieli nowy most, to będzie to także atrakcja tego miejsca i powiatu – mówiła dziennikarzom starosta Małgorzata Tudaj. Pod wrażeniem był również wicestarosta Józef Gisman, który doglądał inwestycji.

Projekt ma się składać ze 100 punktów świetlnych, które zainstalowane zostaną tak, by wkomponowały się w panoramę miejsca i zarazem nie przeszkadzały kierowcom. Technologia umożliwi zaprogramowanie swoistej gry świateł. Być może konstrukcja zostanie także oświetlona od spodu. Teraz pozostaje jeszcze dobór odpowiedniej gamy kolorów oraz poczynienie uzgodnień finansowych.

AL

Foto: Radio Park

1.jpeg

3.jpeg

6.jpeg

5.jpeg

2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera