Kamera on-line

Szpital pozytywnie zaskakuje

Piknik dla mieszkańców i nowości w lecznicy

- Świetne przedsięwzięcie, oby było ich więcej - tak o akcji szpitala w Kędzierzynie-Koźlu mówili ci, którzy pojawili się w sobotę(17.05) w SP-ZOZ. Piknik pod nazwą „Zadbaj z nami o zdrowie” zgromadził wielu mieszkańców powiatu chcących sprawdzić swój stan zdrowia. Były porady laryngologiczne, chirurgiczne, diabetologiczne oraz psychologiczne. Można było m.in. przetestować nowe komfortowe fotele na okulistyce i zapoznać się z pracą leczących tam specjalistów.

Jedna z naszych lekarek właśnie zrobiła specjalizację i osiągnęła najlepszy wynik w Polsce, nic więc dziwnego, że przyjeżdżają do nas osoby z całego kraju, dziennie wykonujemy 16 zabiegów operacyjnych – tłumaczy Danuta Szteliga, naczelna pielęgniarka lecznicy.

Tego dnia była okazja, by przyjrzeć się działaniu gazu rozweselającego, stosowanego na oddziale ginekologiczno-położniczym.

- To u nas nowość, pacjentki są zadowolone, mamy więcej porodów, a mieszkanki wciąż dzwonią i pytają o ten środek – zaznacza Gabriela Mastalerz, szefowa pielęgniarek na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Gaz rozweselający to podtlenek azotu, który ma właściwości przeciwbólowe. Wystarczy wziąć parę głębszych wdechów, by poczuć jego działanie. Na oddziale ginekologiczno-położniczym dostępna jest także specjalna wanna z hydromasażem, która służy przede wszystkim do tego, by łagodzić skurcze porodowe. Dzięki niej przebieg porodu następuje o wiele szybciej, a niemowlę jest lepiej dotlenione.

Zdjęcia dostępne są także na profilu Facebooka.

AL

3.jpeg

1.jpeg

4.jpeg

2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera