Kamera on-line

Wyjątkowy koncert dla wyjątkowego rodaka

Mieszkańcy świętowali kanonizację

- To był wspaniały koncert i pełne emocji wydarzenie – mówili mieszkańcy, którzy pojawili się w sobotni(26.04) wieczór w kościele p.w. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu, by wspólnie wziąć udział w uroczystym nabożeństwie za kanonizację Ojca Świętego.

Dawno takiego koncertu nie słyszałam, to odpowiednia forma, aby świętować kanonizację naszego papieża – powiedziała dziennikarzom kędzierzynianka, która opuszczała świątynię.

Wielu nie mogło ukryć wzruszenia, kiedy pojawiły się fragmenty papieskiej biografii i jedna z ulubionych pieśni Jana Pawła II – Abba Ojcze. Wówczas śpiewali nie tylko soliści, ale wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej uroczystości, której inicjatorem był zarząd powiatu ze starostą Małgorzatą Tudaj na czele.

- Bardzo się cieszę, że tego dnia byliśmy razem i mogliśmy przeżywać to wielkie wydarzenie w naszej historii – mówiła starosta Tudaj.

Wspaniałym dopełnieniem młodych ludzi z kędzierzyńskiej szkoły muzycznej był występ Izabeli Migocz, znakomitej solistki, która dodatkowo zaprezentowała zebranym garść papieskich wspomnień, tak charakterystycznych dla naszego rodaka. Biografii Jana Pawła II poświęcone było również kazanie.

Koncertowi wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej dyrygował Gotfryd Włodarz, dyrektor placówki. Wszyscy zachwycili swymi umiejętnościami.

- Pracowaliśmy nad każdym utworem, tak by wypaść jak najlepiej, liczył się każdy muzyczny detal – zaznaczyła jedna z solistek.

W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz powiatu.   

AL

8.jpeg

1.jpeg

10.jpeg

9.jpeg

7.jpeg

3.jpeg

2.jpeg

6.jpeg

4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera