Kamera on-line

5 maja zamkną przeprawę na Odrze

Będzie objazd

5 maja nastąpi całkowite zamknięcie drogi w rejonie mostu Cisek-Bierawa. Ma to związek z powstawaniem nowej przeprawy na Odrze. Kierowcy powinni jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną datę. Chodzi o 29 kwietnia (wtorek), kiedy wykonawca o godz. 4.00 rano wyłączy most z użytku, co potrwa do godzin wieczornych. Będzie to spowodowane koniecznością przeprowadzenia betonowania płyty pomostowej nowego obiektu. Ze względu na warunki atmosferyczne prace mogą jednak zostać przesunięte na kolejny dzień. Zmotoryzowanych czekają objazdy.

Od strony miejscowości Bierawa:

Powinniśmy się kierować w stronę Starego Koźla oraz Brzeziec, dojeżdżając do ronda Milenijnego w Kędzierzynie. Dalej obwodnicą do Koźla, skręcając na kolejnym rondzie w prawo w kierunku Kobylic.  

Od strony miejscowości Cisek:

Kierujemy się do miejscowości Landzmierz oraz Kobylice. W Koźlu skręcamy na obwodnicę miasta, jadąc w stronę Kędzierzyna. Na rondzie Milenijnym odbijamy w prawo w stronę Brzeziec oraz Starego Koźla.

- Nie ma możliwości jednoczesnej budowy dróg dojazdowych nowego mostu bez rozbiórki starych dojazdów – zaznacza Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

- Za utrudnienia, które mogą potrwać przynajmniej kilka miesięcy przepraszamy i jednocześnie prosimy o przestrzeganie tymczasowego oznakowania – dodaje dyrektor Kryś.

Budowa  nowej przeprawy pochłonie 20 mln zł. Most zostanie oddany do użytku jesienią.  

AL

PPK_6922.jpeg

×

Zapisz się do newslettera