Kamera on-line

Odeszła siostra Anna Kołodziejczyk

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci siostry Anny Kołodziejczyk, wieloletniej dyrektor Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Kędzierzynie-Koźlu. Była ciepłą i bardzo życzliwą osobą, która nie tylko doskonale znała dziecięce potrzeby, ale również bardzo dobrze spełniała się w roli dyrektora kozielskiej placówki. Funkcję tę pełniła od 2001 roku, a wcześniej pracowała jako opiekunka.

- Sercem i duszą była zawsze z dziećmi, to im poświeciła całe swe życie. Znała ich potrzeby, każdy uśmiech i gest – wspomina siostra Krystyna Jasińska.

Mszę pogrzebową zaplanowano w poniedziałek (5 maja) o godz. 10.00 w kościele p.w. św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej. Wcześniej, bo o godz. 9.15 na placu przed Domem św. Karola odbędzie ostatnie pożegnanie zmarłej.

Placówka rozpoczęła swą działalność na początku XX wieku. Z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Karola Kollara powstał klasztor. Prace budowlane zakończyły się w 1912 roku, a patronem kaplicy i budynku został św. Karol Boromeusz. Przy klasztorze prowadzane było przedszkole, szkoła oraz internat. W latach 60-tych dom stał się miejscem opieki dla dzieci upośledzonych umysłowo.  

Siostra Anna Kołodziejczyk za tydzień skończyłaby 54 lata.

AL

siostra anna zdjęcie.jpeg

×

Zapisz się do newslettera