Kamera on-line

Rusza remont al. Lisa w Kędzierzynie-Koźlu

Inwestycje drogowe w powiecie

W czerwcu ruszy kolejny etap remontu al. Lisa w Kędzierzynie-Koźlu. Zadanie ma kosztować około 1 mln zł, ale dokładna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu procedury przetargowej. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od al. Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Bolesława Krzywoustego na os. Piastów. Wcześniej starostwo wyremontowało jeden pas jezdni na całej długości al. Lisa, co kosztowało 1 mln 700 tys. zł.

Dobre informacje napływają również z terenu gminy Pawłowiczki, gdzie podpisano umowę na remont drogi powiatowej. Prace kosztować mają 580 tys. zł.

To główna droga prowadząca do Gościęcina, która jest bardzo obciążona ruchem pojazdów – informuje Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Roboty drogowe ruszyły też na odcinku z Grudyni Małej do Grudyni Wielkiej. – Nawierzchnia była zniszczona ze względu na znajdujące się tam źródła wodne, dlatego dodatkowo przeprowadzimy drenaż – mówi dyrektor Kryś.

Powiat zakończył również remonty chodników przy ulicy Kochanowskiego, Szymanowskiego, Pionierów oraz w Naczęsławicach. W sumie położenie nowej kostki kosztowało 100 tys. zł.

AL

×

Zapisz się do newslettera