Kamera on-line

Wszystko zaczyna się od sukienki

Konferencja z okazji Dnia Matki

Od spraw związanych z macierzyństwem po kłopoty demograficzne Opolszczyzny. Tak szeroką tematykę miała konferencja zorganizowana z okazji Dnia Matki w kędzierzyńskim starostwie. Jej uczestnikami były znane mieszkanki województwa - kobiety, które mogą pochwalić się sukcesami w dziedzinach, którymi przyszło im się zajmować.

Panel otworzyła Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

- Cieszę się, że przybyło tak wiele pań zainteresowanych problemami, które dotyczą przecież nas wszystkich, dlatego jednym z punktów programu była debata traktująca o przyszłości kobiet w aspekcie demograficznym – mówiła starosta Tudaj.

Spotkanie poprowadziła Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor organizacji Dress for Success, która pomaga kobietom na całym świecie.

- Sukienka może być motywatorem do sukcesu, ale w naszym przypadku jest tylko kropką nad i, symbolem sukcesu, przygotowujemy kobiety do rozmów kwalifikacyjnych, a jednym z darów, który od nas dostają jest właśnie sukienka – zaznaczyła Stasikowska-Woźniak.

Wspomniana sukienka ma sprawić, że kobieta zaczyna wierzyć w siebie, jest elementem wzmacniania psychiki, dlatego przedsięwzięciu towarzyszyła akcja SOS-podaruj szczęśliwą sukienkę. Polega ona na tym, że kobiety przynoszą ze sobą odpowiedni strój na rozmowę kwalifikacyjną, a wolontariuszki przekazują go potem paniom, które potrzebują wsparcia.

AL

1.jpeg

4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera