Kamera on-line

Wielkie kręcenie LipDub’a

Powstał klip promujący szkoły

Kilkuset uczniów wzięło udział w dużym projekcie promocyjnym Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Młodzież z nauczycielami przygotowywała się do niego od miesiąca, wtedy też powstał wstępny scenariusz i reżyseria LipDub’a. Ten był bardzo specyficzny i nieszablonowy, bo objął aż sześć szkół ponadgimnazjalnych.

Nakręcenie tego typu klipu nie jest rzeczą łatwą, potrzeba wielogodzinnych przygotowań, tak by przed kamerą wszystko zagrało. Ważna jest także doskonała współpraca i umiejętności organizacyjne i przede wszystkim specjalistyczny sprzęt, to nie może być zwykła kamerka – mówi reżyser Piotr Wysocki. 

Zdjęcia trwały przez dwa dni, a piosenką przewodnią materiału jest hit zespołu Queen - Don’t stop me now.

Zwykle doradzamy, aby utwory były stosunkowo łatwe, dynamiczne, w końcu aktorzy będą musieli nauczyć się tekstu i go zaśpiewać, mimo, że potem podkładana jest oryginalna ścieżka dźwiękowa – zdradza Arkadiusz Rakowski z grupy LipDub.pl.

Materiał będzie promował szkoły średnie, pokazując jej uczniów, pracownie i tym samym zawody oferowane w poszczególnych placówkach, albo bogate koła zainteresowań.

 – Bywały szkoły, w których musieliśmy spędzić mnóstwo czasu, by coś wyszło. W Kędzierzynie-Koźlu było inaczej, tu wystarczyło kilka godzin w jednym miejscu, aby przećwiczyć wszystkie sceny – mówi Arkadiusz Rakowski. – Mamy niezły materiał, a uczniom i nauczycielom należą się podziękowania, bo dali z siebie wszystko – dodaje.

- Było dużo zabawy i śmiechu, chociaż niektóre sceny powtarzaliśmy kilkanaście razy, reżyser był bardzo wymagający – mówi Ewelina, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach.

Premiera klipu już wkrótce.

Materiały z realizacji projektu można zobaczyć na stronach Telewizji Polskiej, Radia Park oraz Telewizji Miejskiej, a wkrótce także w lokalnej prasie.

AL

2.jpeg

1.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

×

Zapisz się do newslettera