Kamera on-line

Szkoły kuszą atrakcyjną ofertą kształcenia

Gimnazjaliści mają w czym wybierać

Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Na uczniów czeka wiele niespodzianek, a przede wszystkim bogata oferta kształcenia. Dziś(28.05) na specjalnej konferencji prasowej, każdy z dyrektorów miał okazję opowiedzieć o tym, co czeka na tych, którzy zdecydują się na naukę w placówkach prowadzonych przez powiat. A jest o czym opowiadać, ponieważ przygotowano nowe kierunki, jeszcze lepsze nowoczesne pracownie i zagwarantowano świetną atmosferę oraz indywidualne podejście, poprzez wyróżniające się na rynku koła zainteresowań.  

- Dobraliśmy tak ofertę, aby uczeń mógł potem bez problemu znaleźć się na rynku pracy. Jako pierwsi w województwie uruchomiliśmy klasę policyjną, a spedycja, która kiedyś była kojarzona tylko z transportem szybko się rozwija, to teraz coraz modniejszy kierunek. Do tego dochodzą hotelarze i reklamowcy – podkreśla Adam Kania, dyrektor Zespołu szkół nr 3 na os. Sławięcice.

Równie ciekawie prezentuje się oferta Zespołu Szkół nr 1, popularnej kozielskiej „Budowlanki”.

- Nowe klasy będą mogły skorzystać z pracowni gastronomicznej oraz logistycznej, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Planujemy też otworzyć się na rynki wschodnie, poprzez naukę języka chińskiego, ma to ułatwić nowa specjalność biznesowa. Z kolei przyszłych handlowców chcemy uczyć najnowszych form marketingowych – mówi Urszula Więcek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1. 

Bogatą ofertą może także pochwalić się Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Azot.

Cieszy fakt, że wokół rozwijają się firmy, które poszukują naszych absolwentów. Często dzwonią i pytają o konkretne kierunki. Nasi uczniowie są specjalistami w zakresie energetyki czy informatyki, spotykam ich potem w zakładach pracy, są świetnymi fachowcami – zaznacza Maria Staliś, dyrektor ZSTiO.  

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej to szkoła, która zaprasza w swoje szeregi m.in. przyszłych mechaników.

Polecam to technikum, ponieważ po nim mamy stuprocentowe zatrudnienie i to w bardzo poważnych firmach. Zapraszam też przyszłych informatyków, szczególnie, że otworzyliśmy dla nich nowe pracownie – mówi Agnieszka Kossakowska, dyrektor „Żeglugi”. 

Szkoła znana jest także ze świetnej orkiestry, pobijającej całą Europę i popularnego kierunku żeglugowego.

Warto również przyjrzeć się interesującej ofercie edukacyjnej obydwu kędzierzyńsko-kozielskich liceów.

- Wymiana młodzieży i szereg zagranicznych wyjazdów przynoszą efekty, a nasi uczniowie są jeszcze lepiej przygotowani do dorosłego życia. Poza tym mamy świetną kadrę nauczycielską, która wciąż podnosi swoje kwalifikacje. Chodzi nam o to, aby każdy kto przyjdzie do nas, znalazł swoje miejsce, stąd bogata oferta różnych warsztatów – podkreśla Zofia Wyrozumska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

- Chciałbym zaburzyć stereotyp, że liceum to szkoła kształcąca humanistów, moim zdaniem to alternatywa dla szkół technicznych, wielu naszych absolwentów osiąga sukcesy na politechnikach. A mówiąc o naszej ofercie należy podkreślić, że stawiamy na indywidulane potrzeby naszych uczniów – mówi z kolei Ryszard Więcek, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koźlu, najstarszej szkoły w powiecie.

Szczegółową ofertę placówek znajdziemy na stronach internetowych każdej z nich.

AL

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera