Kamera on-line

Turniej Wiedzy Technicznej „Potyczki z Techniką” rozstrzygnięty!

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach zorganizował dla uczniów gimnazjów powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego I Turniej Wiedzy Technicznej „Potyczki z Techniką”. Partnerami konkursu były  firmy : TP-Elbud S.A. z Bierawy (branża elektryczna), którą reprezentował p. Piotr Brodaczewski- dyrektor techniczny i OponMax z K- Koźla (branża samochodowa). Do turnieju zgłosiły się  drużyny z PG 2,3,4,5,10. W I etapie zawodnicy rozwiązywali test wiedzy  a w II etapie -3 osobowe drużyny, już w pracowniach zawodowych, wykonywały zadania praktyczne z:  elektrotechniki, informatyki, mechaniki, mechatroniki, telekomunikacji.

W klasyfikacji drużynowej wygrał zespół z PG 5 przed PG 4 i PG 2. Indywidualnie I m. zajął Kornel Kosarzycki z PG 5, II m. Tomasz Homoncik z PG  4, III m. Michał Piszczek z  PG 4.  Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci mierników, mp3, akcesoriów komputerowych.   

Celem  konkursu „ Potyczki z techniką ” jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania wiedzą techniczną oraz zainteresowanie ich dalszym kształceniem w szkole o profilu technicznym.

 

image345.jpeg
image481.jpeg
image535.jpeg
image602.jpeg

×

Zapisz się do newslettera