Kamera on-line

WORD w Kędzierzynie-Koźlu jest już pewny

We wrześniu pierwszy egzamin

Podpisano umowę wieńczącą tygodnie negocjacji w spawie utworzenia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś (04.06) w gabinecie starosty powiatu obie strony zapewniły, że - jeśli całość prac budowlanych przebiegnie bez niespodzianek - filia rozpocznie swą działalność we wrześniu. To dobra informacja dla przyszłych kursantów.

Starosta Małgorzata Tudaj, która zabiegała o utworzenie filii w Kędzierzynie-Koźlu, podziękowała za dotychczasową współpracę.

Negocjacje udały się, ośrodek na os. Azoty jest więc kwestią kilku miesięcy – podkreśliła szefowa zarządu powiatu.

Powiat zarezerwował na jego powstanie 360 tys. zł. Resztę – około 900 tys. zł – zapłaci WORD.

Pod dzisiejszą umową dzierżawy pomieszczeń podpisał się Edward Kinder, dyrektor WORD-u, który nie wyklucza, że w powiecie będą się także odbywały egzaminy dla przyszłych motocyklistów.

Na razie będzie to kategoria B, ale zobaczymy, jak rozwinie się nasza działalność – mówił Kinder.

Na dokumencie znalazł się również podpis Marii Staliś, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. W dzierżawionych od szkoły pomieszczeniach pojawią się niebawem pierwsi egzaminowani.

Pojawił się także pomysł, aby w przyszłorocznym budżecie powiatu zarezerwować pieniądze na stypendia dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych, tak by osoby te kończyły naukę z prawem jazdy w ręku.

Myślimy przede wszystkim nad formą takiego finansowania, zobaczymy też, jak będzie wyglądała wstępna konstrukcja budżetowa na kolejny rok – zaznacza starosta Tudaj.

Docelowo w Kędzierzynie-Koźlu ma się znajdować pięć samochodów egzaminacyjnych, a w ośrodku będzie pracowało osiem osób.

word jest już pewny1.jpeg

word jest już pewny2.jpeg

word jest juz pewny3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera