Kamera on-line

Powiat remontuje wiele dróg i chodników

Dobre informacje dla zmotoryzowanych. Szereg dróg i chodników w powiecie zyskało nową nawierzchnię, a Powiatowy Zarząd Dróg zabiera się za kolejne inwestycje związane z infrastrukturą drogową.

Nastąpiło przekazanie placu budowy firmie, która wygrała przetarg na remont kolejnego odcinka al. Lisa na os. Piastów w Kędzierzynie-Koźlu. Ustalono, że prace budowlane potrwają maksymalnie półtora miesiąca. Zadanie w całości finansowane jest przez powiat i kosztować będzie 600 tys. zł. Kierowcy powinni się przygotować na utrudnienia w ruchu.

- Fragment prawego pasa alei trzeba będzie zamknąć i wprowadzić objazd, ale nastąpi to dopiero na zaawansowanym etapie robót – tłumaczy Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Na razie przejazd tamtędy będzie odbywał się bez znaczących utrudnień. Inwestycja obejmuje fragment drogi od al. Jana Pawła II do ul. Krzywoustego.

Dobiegają końca prace remontowe na odcinku z Karchowa do drogi krajowej nr 38 w gminie Pawłowiczki. Koszt robót wyniesie niespełna 600 tys. zł. Droga zyska nie tylko nową nawierzchnie, ale zostanie również poszerzona do 6 metrów.

Niebawem ruszy także przebudowa drogi w gminie Reńska Wieś. Prace kosztować będą około pół mln zł.

Powiatowy Zarząd Dróg zakończył inwestycję na drodze z Grudyni Małej do Grudyni Wielkiej. Koszt to ponad 200 tys. zł.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na remont nawierzchni w Grzędzinie w gminie Polska Cerekiew. Chodzi o kilometrowy odcinek ulicy, który kosztować ma 400 tys. zł.

Remontów doczekają się również kolejne chodniki. Robotników spotkamy niebawem m.in. w Ucieszkowie. Zlecono też przygotowanie kosztorysu inwestorskiego na przebudowę drogi w Poborszowie na ul. Polnej. Wkrótce i tam napotkamy na ekipy drogowców. 

Nastąpiło otwarcie ofert na kolejne ważne zadanie drogowe. Mowa o przebudowie drogi powiatowej Roszowice-Biadaczów. Roboty kosztować mają niespełna 5 mln zł.

Wpłynęły dwie oferty na remonty dróg w Trawnikach, Naczęsławicach i Dobrosławicach. W przeciągu najbliższych tygodni prace zostaną zlecone.

Podpisano również umowę na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Krzywoustego w Kędzierzynie-Koźlu, a w ramach zadania ,,Modernizacja rowów i przepustów w ciągu dróg powiatowych” zakończono prace związane z przebudową rowu w Ucieszkowie. Ponadto wykonano modernizację rowu przy drodze w Polskiej Cerekwi.

AL

Wkrótce na al. Lisa pojawią się drogowcy.

Al. Lisa.jpeg

×

Zapisz się do newslettera