Kamera on-line

Zarząd Powiatu i radni apelują o obwodnicę

Apel do premiera w sprawie budowy obwodnic Kędzierzyna-Koźla oraz Niemodlina został poparty przez radnych powiatowych z Kędzierzyna-Koźla.

Sejmik Województwa Opolskiego zaapelował o wpisanie obu obwodnic do Programu Budowy Dróg Krajowych w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Fragment apelu:

„Obwodnica Kędzierzyna-Koźla to inwestycja od lat pożądana i niezbędna ze względu na jej lokalizację w centrum przemysłu chemicznego. Droga krajowa nr 40, tzw. „trasa podsudecka”, biegnąca z południowego-zachodu na północny-wschód, jest priorytetową osią komunikacyjną w południowej części Opolszczyzny i główną osią komunikacyjną Kędzierzyna-Koźla. Droga ta łączy, w kierunku zachodnim, uprzemysłowiony obszar miasta z przejściem granicznym z Republiką Czeską w Głuchołazach oraz, w kierunku północno-wschodnim, z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym w Pyskowicach i autostradą A-4”.

Podkreślono także, że występowanie wielu zakładów chemicznych takich jak: ZAK S.A., Holding „Blachownia” S.A. i Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej, zlokalizowanych w obrębie DK nr 40, pociągnęły za sobą zdecydowane zwiększenie ilości ciężkiego taboru samochodowego, w szczególności materiałów niebezpiecznych, co przyczynia się do degradacji wąskich ulic Kędzierzyna-Koźla i Ujazdu.

Odpis uchwały radnych z Kędzierzyna-Koźla powędruje m.in. do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury i Rozwoju, Marszałka Sejmu i Senatu oraz posłów i senatorów z Opolszczyzny.

rada powiatu.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera