Kamera on-line

W Koźlu będą leczyć udary mózgu

Neurologia na półmetku

W kozielskim szpitalu powstaje nowoczesny oddział, w którym docelowo leczone będą udary mózgu. Będzie drugim takim po Opolu. To element wdrożonego przez powiat procesu konsolidacji oddziałów szpitalnych w jednym miejscu – budynku w Koźlu. Przeniesienie neurologii z Kędzierzyna do Koźla pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania lecznicy, a sam oddział zostanie na tyle doposażony, by mógł w przyszłości konkurować z najlepszymi.   

- Myślimy m.in. o czterech stanowiskach do intensywnego nadzoru nad pacjentami – zdradza Marek Staszewski, dyrektor SP-ZOZ. – Już teraz mamy świetnie wyszkoloną kadrę – dodaje.  

Prace budowlane potrwają do końca sierpnia, tak by oddział mógł rozpocząć funkcjonowanie w październiku. – Nie ma więc zagrożenia, że nie zdążymy z terminem nałożonym przez NFZ – tłumaczy Staszewski.

Koszt remontu zamknie się kwotą 1 mln 400 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Oddział leczenia udarów będzie się mieścił w nowym skrzydle kozielskiego szpitala.

neurologia1.jpeg

neurologia2.jpeg

neurologia3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera