Kamera on-line

Oto najlepszy dyżurny w województwie

Aspirant sztabowy Marcin Gajdzica został najlepszym dyżurnym policji na Opolszczyźnie. Wziął udział w ogłosznym konkursie i zdobył najwięcej punktów.

Na co dzień pracuje w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas święta funkcjonariuszy(28.07) była okazja, aby wręczyć mu wyróżnienie i pogratulować.

- Pana rola w jednostce policji jest szczególna i niezwykle odpowiedzialna. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku, to dyżurny podejmuje pierwsze i zarazem kluczowe decyzje. Od tych decyzji bardzo często zależy ludzkie życie i zdrowie. Stanowisko dyżurnego wymaga więc odpowiednich kwalifikacji – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Szefowa zarządu powiatu zwróciła się też do wszystkich funkcjonariuszy.

Służba w policji, to służba szczególna, pełna wyrzeczeń i ryzyka. To coś więcej niż praca. Podczas wykonywania obowiązków stykacie się często z najgorszą stroną ludzkiej natury, narażając się na utratę zdrowia i życia – zaznaczyła Małgorzata Tudaj, która gratulowała policjantom w imieniu całego zarządu powiatu oraz radnych.

W uroczystości wziął udział Jan Lach, z-ca komendanta wojewódzkiego policji, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz służb mundurowych.

AL

Foto: Marcin Gajdzica odbiera gratulacje.

policjant wyróżniony.jpeg

święto policji 5.jpeg

święto policji 6.jpeg

święto policji3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera