Kamera on-line

Święto powiatu na Placu Wolności

Na 6 września (sobota) zaplanowano wspólne świętowanie z okazji 15-lecia powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Impreza plenerowa dla mieszkańców rozpocznie się około godz. 15.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Miejscem spotkania będzie Plac Wolności w Kędzierzynie-Koźlu.

Nie zabraknie dobrego humoru, świetnych koncertów, zarówno w lokalnym jak i ogólnopolskim wydaniu, a także konkursów z nagrodami oraz kilku niespodzianek. Tego dnia swoje stoiska rozlokują organizacje pozarządowe i przedstawiciele poszczególnych gmin.

Na początku scena będzie należała do lokalnych artystów, potem przejmą ją wykonawcy kojarzeni z większym formatem. Razem z nimi zagrają muzycy wywodzący się z Kędzierzyna-Koźla, a obecnie uświetniający koncerty przed szeroką publicznością w całym kraju.

Gwiazdą wieczoru będzie Urszula, która specjalnie dla kędzierzyńskiej publiczności zagra swe największe przeboje. Wcześniej zaprosimy mieszkańców w podróż dookoła świata. Na jubileuszowej scenie pojawi się bowiem Mateusz Ziółko, laureat The Voice Of Poland. Występ Mateusza poprzedzi kabaret Limo, czyli świetne teksty i doskonała gra aktorska. Matusz Ziółko i jego zespół to nie jedyny akcent muzyczny związany z powiatem kędzierzyńsko-kozielskim. Kolejnym okaże się występ formacji Me Myself and I, laureatów programu „Mam Talent”. Przypomnijmy, w finale brawurowo zaprezentowali swoją interpretację "Mazurka F-Dur" Fryderyka Chopina.  Me Myself and I to muzyka głównie bez instrumentów, piosenki bez zwrotki i refrenu, bez tekstu. Tylko ludzki głos, który porywa i wzrusza.

Poza tym przewidziano atrakcje dla najmłodszych oraz małą gastronomię.  Spotykamy się 6 września na Placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu.  Świętujmy ten jubileusz wspólnie!

Imprezie patronują: NTO, Radio Park, TVP Opole, Nowa Gazeta Lokalna, Telewizja Miejska, Radio Vanessa, Radio Doxa, Tygodnik 7 DNI, Partner, Flesz, Lokalna24.pl.

AL

Foto: Urszula

Urszula.jpeg

Foto: Kabaret Limo

Kabaret Limo.jpeg

Foto: Me Myself and I

Me me self and i.jpeg

Foto: Mateusz Ziółko

Mateusz Ziółko.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera