Kamera on-line

Kamień węgielny pod finalną budowę WORD-u

Prawo jazdy zrobimy w Kędzierzynie-Koźlu

Wmurowano kamień węgielny pod ostatni, najważniejszy etap budowy filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu. Wkrótce na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy.

Po przeprowadzeniu szeregu prac przygotowawczych, w tym termomodernizacji budynku - przyszedł czas na ogłoszenie przetargów i wybudowanie placu manewrowego oraz wyposażenie obiektu.

Starosta Małgorzata Tudaj od początku intensywnie zabiegała o filię w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Korzyści są oczywiste. To m.in. brak konieczności dojeżdżania do Opola.  

- Teraz tracimy godzinę na dojazd i przy tym nie poruszamy się w ruchu miejskim, krótko mówiąc musimy przeznaczyć więcej pieniędzy na naukę tego samego – zauważają kursanci.

Kolejnym argumentem za budową filii jest możliwość przyciągnięcia kursantów z ościennych powiatów czy województw. Ale starostwo ma też plany na przyszłość. To pieniądze na współfinansowanie egzaminów dla uczniów powiatowych szkół średnich, tak by mogli opuszczać placówki z prawem jazdy w ręku. Na obecnym rynku pracy posiadanie tego dokumentu jest przez pracodawców oczekiwane w wielu ofertach zatrudnienia. 

- Chcę zwrócić uwagę na lokalizację ośrodka, który powstaje obok Zespołu Szkół oraz nowoczesnego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Miejsce to stanie się zatem swoistym centrum szkoleniowym, a jednostki będą mogły ze sobą współpracować – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Powiat na budowę przeznaczył 360 tys. zł, reszta pochodzić będzie z pieniędzy WORD-u. W sumie inwestycja pochłonie ponad 1 mln zł.  

W symbolicznej uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego oraz wojewódzkiego, a także wszystkie osoby zaangażowane w powstawanie ośrodka.  

Filia WORD-u w Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie funkcjonowanie już październiku. - Cieszę się, że nasi mieszkańcy będą zdawać egzaminy na prawo jazdy właśnie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim – zaznaczyła starosta Tudaj.

Do specjalnej tuby powędrowały monety oraz aktualne wydanie NTO.

DSC_0104.jpeg

Marszałek Andrzej Buła symbolicznie zasypał metalową kapsułę.

DSC_0109.jpeg

Wspólne pamiątkowe zdjęcie na placu budowy.

DSC_0143.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera