Kamera on-line

Kędzierzyński akcent Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Około 1000 zawodników wzięło udział w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Bydgoszczy. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski reprezentowała prężna grupa 9 olimpijczyków. Wraz z nimi przybyli trenerzy. Igrzyskom towarzyszyła ceremonia otwarcia według tradycyjnej formuły.

Miło nam poinformować, że w grupie osób zapalających olimpijski znicz znalazł się kędzierzyński uczestnik olimpiad Mateusz Marzec. Samorząd powiatowy reprezentowała starosta Małgorzata Tudaj.

W sztafecie biegli także policjanci z Opolszczyzny - Hubert Adamek i Rafał Pławiak. Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych jest już tradycją tych szczególnych Igrzysk. W Polsce została zapoczątkowana w 1993 roku. Od tego czasu Strzegący Prawa towarzyszą każdej Olimpiadzie Specjalnej.

- Wszyscy rywalizowali ze sobą w 10 dyscyplinach sportowych – mówi Ewa Hałambiec, dyrektor regionalna Olimpiad Specjalnych.

Swoich sił próbowali m.in. lekkoatleci, gimnastycy, dżudocy, tenisiści stołowi i pływacy. Był to ważny sprawdzian przed Światowymi Igrzyskami Letnimi Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku.  

Ceremonię uświetniła niezwykle barwna część artystyczna.

olimpiady1.jpeg

policjanci.jpeg

olimpiady2.jpeg

olimpiady3.jpeg

olimpiady5.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera