Kamera on-line

Apel w trzech ważnych sprawach

Budowa ronda w Reńskiej Wsi, obwałowań prawostronnego brzegu Odry oraz zwiększenie środków dla województwa na opiekę zdrowotną – w tej sprawie apelują do premiera radni powiatowi z Kędzierzyna-Koźla.

Skrzyżowanie dróg nr 38 i 45 oraz wojewódzkiej nr 418 w Reńskiej Wsi należy do najniebezpieczniejszych w województwie. Policja poinformowała, że w latach 2009-2014 doszło tam do 24 zdarzeń drogowych, gdzie śmierć poniosły 2 osoby, a 7 zostało rannych. Radni uważają, że tę sytuację może rozwiązać pilna budowa ronda.

Apelują też o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu poprzez budowę obwałowań prawostronnego brzegu rzeki Odry. Istniejące wały są niewystarczające.

Kolejną istotną sprawą poruszoną w piśmie do premiera jest kwestia planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia. Zaniżony plan finansowy na 2015 rok w stosunku do planu na 2014 rok ogranicza dostępność i wydłuża czas oczekiwania mieszkańców Opolszczyzny na usługi medyczne. Stanowi też jedną z przyczyn migracji pacjentów do województw ościennych, gdzie uzyskają fachową pomoc w zdecydowanie krótszym czasie.

Pisma poparte wczoraj (26.08) przez radnych z Kędzierzyna-Koźla trafią nie tylko do Prezesa Rady Ministrów, ale zostaną również rozesłane do szefów odpowiedzialnych jednostek, komisji, posłów, senatorów, wojewody i ministrów.

rada powiatu.jpeg

×

Zapisz się do newslettera