Kamera on-line

Most zdał ważny test

Będzie porządna przeprawa

Za mniej więcej miesiąc można spodziewać się finału największej inwestycji powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Most Cisek-Bierawa zostanie oddany do użytku.

Dziś (28.08) wykonano pierwszą próbę obciążeniową. W kulminacyjnym momencie pojawiło się na nim 7 ciężkich pojazdów o masie około 40 ton każdy. W tym czasie specjaliści prowadzili obliczenia.

Badamy przemieszczenia rzeczywiste i sprawdzamy czy wszystko jest w porządku. Na moście znalazły się pojazdy o masie łącznej, która wyniosła prawie 280 ton. Ciężarówki zostały maksymalnie obciążone. Ugięcia założyliśmy na poziomie kilku centymetrów, przemieszczenia są więc niewielkie – zaznaczył Piotr Owerko z pracowni projektowo-badawczej.   

Wkrótce ruszy rozbiórka starej drewnianej konstrukcji, która usytuowana jest obok nowej stalowej konstrukcji. Kończy się przetarg na to zadanie. Wiadomo, że na terenie budowy pojawi się specjalny dźwig, który zostanie wykorzystany do przeprowadzenia prac. Zaplanowano je wstępnie na drugi tydzień września.

Most Cisek-Bierawa pochłonie 20 mln zł. Przypomnijmy, że oprócz samego mostu zlecono również wybudowanie nowych dróg dojazdowych, co z pewnością zadowoli zmotoryzowanych mieszkańców powiatu, którzy często korzystają z przeprawy. Chodzi o odcinek Cisek-Biadaczów, którego remont kosztować będzie 4 mln zł. Nawierzchnia została poszerzona do 6 metrów, a na 3,5-kilometrowym odcinku pojawił się nowy asfalt.

W przypadku mostu wykonawca udzielił 5-letniej gwarancji na budowę, a roboty od samego początku przebiegają zgodnie z harmonogramem.

AL

most1.jpeg

most3.jpeg

most4.jpeg

most2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera