Kamera on-line

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Czas na naukę

1 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. W placówkach prowadzonych przez powiat będzie uczyło się ponad 3200 osób. Powiatowa inauguracja odbyła się w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu.

Przy pełnej sali uczniów w ciekawy sposób odniesiono się do wydarzeń historycznych, a garść przydatnych informacji oświatowych pozwoliła zobrazować najważniejsze priorytety na ten rok. Wiadomo, że nauczyciele położą nacisk na matematykę. Ma to związek z wynikami matur. Ale wychowawcy mają również zająć się profilaktyką przemocy.

- Wybraliście dobrą szkołę, jestem przekonana, że nauczyciele dołożą wszelkich starań, by w przyszłości mogliście z powodzeniem podjąć studia - mówiła starosta Małgorzata Tudaj, zwracając się do pierwszoklasistów, którzy tego dnia złożyli tradycyjne ślubowanie.

Bogata oferta placówek oraz przemyślana strategia promocyjna  przyciągnęła szerszą grupę uczniów. - W naszych szkołach naukę podjęło o 80 wychowanków więcej niż w roku poprzednim – zaznaczyła starosta.

DSC_0494.jpeg

DSC_0507.jpeg

DSC_0489.jpeg

DSC_0506.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera