Kamera on-line

Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski ma 15 lat

Czas podsumowań

Osiem osób otrzymało wyróżnienia za szczególny wkład w rozwój powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Pamiątkowe tabliczki wręczono podczas gali z okazji 15-lecia samorządu. Docenieni to: Józef Gisman, pierwszy starosta od czasu nowej reformy samorządowej, Sabina Nowosielska, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle doskonale promującej powiat i województwo, Andrzej Sałacki, utytułowany trener jeździectwa od 17 lat organizujący mistrzostwa gwiazd w Zakrzowie, Gerard Kurzaj, współzałożyciel i prezes Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic, ks. Edward Bogaczewicz, dyrektor Caritasu działający na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących, Krystyna Helbin, wójt gminy Polska Cerekiew, która skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne, Alojzy Parys, wójt gminy Cisek znany m.in. ze swej działalności na rzecz ochrony przeciwpowodziowej oraz Marian Wojciechowski, wójt Reńskiej Wsi, niewielkiej, ale dynamicznie rozwijającej się gminy.

Wśród wyróżnionych osób znalazło się także trzech radnych powiatowych, którzy swą funkcję sprawują od 15 lat. To Jadwiga Mroczko, Józef Gisman oraz Stefan Wałach.

Poza tym dziękowano pozostałym radnym, kierownikom starostwa, dyrektorom jednostek, szkół oraz pracownikom.

- 15 lat to stosunkowo krótko, a mimo to przez wszystkie kadencje udało się sporo osiągnąć. Popatrzmy na zrealizowane inwestycje w oświacie czy służbie zdrowia, za chwilę oddamy do użytku nowy most w Cisku. To zupełnie inny samorząd niż jeszcze przed laty. To, co kiedyś było jedynie w sferze marzeń, realizuje się na naszych oczach – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj.

- Kiedy po raz pierwszy wszedłem do gabinetu, znajdowało się w nim kilkanaście krzeseł, każde z innej parafii, w tym parę na kiwających się nogach. Przez lata dysponowaliśmy ograniczonymi środkami, a mimo to wiele udało się zrealizować, dzięki temu, że mieliśmy wizję rozwoju. Wtedy rozpoczęliśmy planowanie w obszarze chociażby służby zdrowia, bez wielkich pieniędzy poczyniono znaczące kroki w materii partnerstwa publiczno-prywatnego – wspominał Józef Gisman, pierwszy starosta powiatowy, a obecnie wicestarosta.

- W sytuacjach kryzysowych – tak jak podczas pamiętnych powodzi – radni i zarząd nie wahali się podejmować trudnych decyzji, zawsze jednak z myślą o mieszkańcach. Ci ostatni przez wszystkie kadencje decydowali i rozliczali nas z działalności, powierzając mandat radnego – bardzo ważny mandat zaufania i wiarę, że wypełnimy swą misję właściwie. Słowo klucz to współpraca, i za tą współpracę chciałem podziękować – mówił Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu.

Galę z okazji 15-lecia samorządu uświetniła Żeńska Orkiestra Salonowa, którą w 2002 roku założył Grzegorz Mierzwiński. To młoda grupa muzyków, zarówno pod względem czasu jej istnienia jak i składu osobowego instrumentalistek, których średnia wieku nie przekracza 20 lat. Młodość, wdzięk i talent… z nutą orientalną. Specjalnie na tę okazję w koncercie wzięła udział solistka z Japonii. Występ nagrodzony został owacjami na stojąco.  

Powiększ zdjęcie.

gala1.jpeg

gala2.jpeg

gala3.jpeg

gala4.jpeg

gala14.jpeg

fota gala.jpeg

gala9.jpeg

gala11.jpeg

gala12.jpeg

gala13.jpeg

gala15.jpeg

gala16.jpeg

gala8.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera