Kamera on-line

Neurologia na finiszu

Wkrótce otwarcie nowego oddziału

W kozielskim szpitalu powstaje nowoczesny oddział neurologiczny. Obecnie trwają roboty wykończeniowe oraz odbiory wykonanych już prac wewnątrz obiektu. Oddział, w którym docelowo leczone będą udary mózgu, zostanie otwarty w październiku.

Mają się tam znaleźć cztery stanowiska do intensywnego nadzoru nad pacjentami. Do tego dojdzie świetnie wyszkolona kadra. Wnętrza oddziału spełniają wszelkie standardy medyczne. Zostały urządzone tak, by pacjent mógł się w nich poczuć bezpiecznie. Nowocześnie wyposażone pokoje i dyżurka lekarska pozwolą na profesjonalną obsługę chorych. Oddział mieści się w nowym skrzydle szpitala i jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Neurologia do tej pory znajdowała się w kędzierzyńskim szpitalu. Przeniesienie jej do Koźla pozwoli zaoszczędzić na sporych kosztach operacyjnych całego SP-ZOZ.  

Remont pochłonie 1 mln 400 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Powiat przeznaczył też 400 tys. zł na specjalistyczne urządzenia medyczne oraz zainstalowanie monitoringu, dzięki któremu z czterech kamer będzie prowadzony stały nadzór nad chorymi, którzy przeszli udar mózgu.

Otwarcie oddziału w październiku pozwoli na spełnienie wymogów terminowych, które nałożył Narodowy Fundusz Zdrowia.

szpital1.jpeg

szpital2.jpeg

szpital3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera