Kamera on-line

Nasz lekarz dumą opolskiej medycyny

Dr Paweł Szkaradek, kierownik oddziału okulistyki szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu nominowany do zaszczytnego tytułu „Opolski Hipokrates”. Szkaradek od niedawana jest wojewódzkim konsultantem w tej dziedzinie, a jego oddział ma bardzo dobrą renomę i jest nowocześnie wyposażony. Jako jedyny na Opolszczyźnie zajmuje się transplantologią rogówek.

Jak pisze NTO, co roku podczas plebiscytu kapituła wyłania nietuzinkowych kandydatów, medyków wybijających się w pracy zawodowej ponad przeciętność i wykazujących się empatią wobec pacjentów.

Głosowanie potrwa do 28 września. Wyniki zostaną ogłoszone 4 października podczas uroczystej gali.

W skład kapituły weszli: dr Roman Kolek, wicemarszałek województwa, dr Lucyna Sochocka, prorektor ds. studenckich Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, dr Kazimierz Drosik - onkolog, dr Józef Bojko - anestezjolog, Danuta Henzler, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterolog, dr Zdzisław Juszczyk, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, Katarzyna Bogacz i Jacek Łuniewski z oddziału wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii w Opolu, Paweł Korzeniowski, z-ca dyr. oddziału NFZ w Opolu, Krzysztof Krupa, prezes Pro Media oraz Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny NTO.

Na zdjęciu Paweł Szkaradek (z lewej) z zespołem oddziału okulistyki.

Paweł Szkaradek.jpeg

×

Zapisz się do newslettera