Kamera on-line

Dzień Godności w Kędzierzynie-Koźlu

Pochód ulicami miasta

Ponad 600 osób przemaszerowało ulicami Koźla w pochodzie integracyjnym Olimpiad Specjalnych. Prócz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów szli samorządowcy. Coroczny Dzień Godności miał swój finał na rynku, gdzie wspólnie grano, śpiewano i tańczono.

- Najważniejszymi osobami w olimpiadach są osoby niepełnosprawne, chcieliśmy pokazać jak potrafimy się bawić oraz zwrócić uwagę, że jesteśmy, funkcjonujemy – mówiła Ewa Hałambiec, dyrektor Olimpiad Specjalnych.

Wagę tego rodzaju spotkań podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj, która symbolicznie otworzyła tegoroczny Dzień Godności w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Tu są osoby praktycznie z całego województwa, cieszymy się, że możemy być dziś z nimi, wspólnie bawić się i integrować. To dla nich bardzo ważne, ale również dla nas, bo możemy poznać się bliżej, porozmawiać, to dla wielu niezwykłe przeżycie – zaznaczyła starosta.

Każdy z uczestników otrzymał plakietki odblaskowe, smycze, a także mógł wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywał. Rynek w Koźlu po raz kolejny stał się rozśpiewanym miejscem, a konkursy plastyczne wspaniałym dopełnieniem tego święta. O wspólną zabawę zadbali wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

dzien1.jpeg

dzien7.jpeg

dzien2.jpeg

dzien8.jpeg

dzien3.jpeg

dzien4.jpeg

dzien5.jpeg

dzien9.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera