Kamera on-line

Nasza orkiestra ma 40 lat

Pod patronatem starosty

Takiego orkiestrowego show jeszcze w naszym województwie nie było. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla hucznie świętowała jubileusz 40-lecia istnienia. Były barwne parady ulicami miasta oraz pokaz 300 muzyków w hali na os. Azotów, gdzie pojawili się instrumentaliści z Danii, Niemiec, Włoch, Czech i Polski.  

- Wspaniałe, pełne brawury widowisko, znakomicie zaaranżowane – podkreślali zgodnie mieszkańcy powiatu.

Orkiestrom towarzyszyli soliści – Marta Kołodziejczyk i Michał Kacperczyk, którzy wykonali znane utwory polskich i zagranicznych artystów.

- To zwieńczenie waszej pracy i sukcesów. To czas, który należy do was, a my z wielką przyjemnością oddajemy się temu widowisku – mówiła starosta Małgorzata Tudaj, która wraz z wicestarostą Józefem Gismanem gratulowała muzykom okrągłego jubileuszu.

40 lat funkcjonowania orkiestry to ponad 400 osób – uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz trzech świetnych dyrygentów. To Adam Wołkowski, ks. Aleksander Kawa oraz Krzysztof Ligenza. Ten ostatni z wielkim sentymentem wspomina lata, podczas których zaczynał dyrygować popularną grupą młodych ludzi. – To był wspaniały okres wielu muzycznych doświadczeń, dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję przez lata współpracować – mówił Ligenza.

„Żegluga” jest marką rozpoznawalną w całym kraju. Jej członkowie występują  w całej Europie. Wieńczący jubileusz koncert wypełnił halę po brzegi, a występy nagradzane były owacjami na stojąco.

AL

orkiestra1.jpeg

orkiestra2.jpeg

orkiestra3.jpeg

orkiestra4.jpeg

orkiestra5.jpeg

orkiestry9.jpeg

orkiestra6.jpeg

orkiestra7.jpeg

×

Zapisz się do newslettera