Kamera on-line

Uwaga - bakterie coli w wodzie!

Skażenie bakteriologiczne bakteriami z grupy coli.

 

Informacja dotyczy miejscowości: Większyce, Radziejów, Bytków, Pociękarb, Łężce, Komorno, Kamionka, Poborszów, Mechnica i Pokrzywnica.

 

Informuje się, że w dniu 25.09.2014 roku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kędzierzynie-Koźlu, stwierdził w wodociągu Większyce występowanie niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego bakterii z grupy coli. Warunkowo woda została dopuszczona do użytku, z zastrzeżeniem przestrzegania odpowiednich zasad jej dezynfekcji.

 

Zaleca się, aby wodę przeznaczoną do spożycia uprzednio przegotowywać. W tym celu wodę należy doprowadzić do wrzenia w otwartym naczyniu, a następnie gotować przynajmniej przez 1 minutę.

 

Jednocześnie informuje się, że Zakład Usług Komunalnych sp z.o.o. w Baborowie, będący zarządcą wodociągu, został zobligowany do jak najszybszego doprowadzenia jakości wody przeznaczonej do spożycia do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

 

Informacja jest ważna do odwołania.

Poniżej decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w tej sprawie.

Decyzja ta dostępna jest również na stronie PSSE Kędzierzyn - Koźle pod adresem: http://www.sanepid.k-k.pl/aktualne.html

×

Zapisz się do newslettera