Kamera on-line

Umowa podpisana. Rusza rewitalizacja parku przed starostwem

Centrum miasta zmieni swoje oblicze

- To będzie bardzo ładny, stylowy skwerek, który został ciekawie zaprojektowany – mówili podczas spotkania przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg. Starosta Małgorzata Tudaj oraz wicestarosta Józef Gisman podpisali dokumenty, które pozwalają na rozpoczęcie prac. To oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która zamieni ten fragment centrum miasta w przyjemne, pełne uroku miejsce.

Przedsiębiorstwo zajmie się wykonaniem oświetlenia terenu oraz zasilania fontanny, do której wybudowane zostanie przyłącze wodociągowe oraz instalacja nawadniania zieleni. Montaż elementów malej architektury będzie polegał na zamontowaniu parkowych ławek, stylowych latarni, zdroju wodnego oraz ławek na istniejących murach betonowych. Pojawią się też kosze na śmieci i stojak na rowery. Robotnicy zajmą się również modernizacją alejek. Na koniec całość zyska nowe nasadzenia, co sprawi, że park po latach stanie się wyjątkowym zakątkiem powiatu.

Wykonawcą robót zajmie się firma z Bielska-Białej. Finał prac w listopadzie.  

Poza tym ruszyły roboty budowlane wokół sąsiadującego z parkiem budynku kędzierzyńskiego starostwa. Polegają na termomodernizacji izolacji wilgotnościowej zewnętrznych ścian  przyziemia konstrukcji, w której znajdują się archiwa powiatu oraz magazyn przeciwpowodziowy. Ściany budynku zostaną ocieplone, a robotnicy położą dwie warstwy powłoki izolacyjnej. Prace kosztować będą około 50 tys. zł.

skwerek1.jpeg

skwerek2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera