Kamera on-line

Nauczyciele odświętnie i z wyróżnieniami

Pedagodzy docenieni w powiecie, województwie i kraju

10 dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz 11 nauczycieli otrzymało wyróżnienia starosty powiatu z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej na os. Pogorzelec w Kędzierzynie-Koźlu.

Ten dzień to wspaniała okazja, by wyrazić uznanie dla wszystkich nauczycieli. Ci, którzy zdecydowali się na tę profesję wybrali jeden z najpiękniejszych i najtrudniejszych zarazem zawodów.

- Postępująca technika wyznacza nowe sposoby komunikacji, zmieniają się obyczaje. Kształtowanie młodych umysłów i serc jest dziś dużo większym wyzwaniem niż kiedykolwiek. Są bowiem wartości uniwersalne, ponadczasowe, które nie deprecjonują się nigdy. Niestety niekoniecznie mogą jawić się młodzieży jako atrakcyjne i warte przestrzegania. I to jest obecnie jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi nasza edukacja – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj, która razem z wicestarostą Józefem Gismanem złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji najlepsze życzenia, przekazała też wyrazy uznania.

- Oby nigdy nie zabrakło Wam woli nauczania, a uczniowie byli najlepszymi recenzentami Waszych osiągnięć. Na te ostatnie pracuje się długo, bywa, że latami, dlatego z tego miejsca w imieniu wszystkich radnych powiatowych życzę przede wszystkim wytrwałości i codziennej satysfakcji. Nie od dziś wiadomo, że jesteście przyjaciółmi naszej młodzieży – mówił Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu.

Uroczystości towarzyszył program artystyczny przygotowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Kopernika. Słodki poczęstunek przygotowali  z kolei uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Koźla. Oprócz wyróżnień starosty były też odznaczenia szczebla wojewódzkiego oraz krajowego.

DOCXLista nagrodzonych.docx (17,55KB)           

dzien edukacji3.jpeg

dzien edukacji1.jpeg

dzien edukacji7.jpeg

dzien edukacji5.jpeg

dzien edukacji9.jpeg

dzien edukacji6.jpeg

dzien edukacji2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera