Kamera on-line

„Jagiellonka” złowiła u nas perłę

Rafał Kajzar z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzyna-Koźla, w gronie najlepszych uczniów w kraju. Jako jedyny z województwa brał udział w obozie naukowym, w ramach popularnego programu „Poławiacze Pereł”, który realizowany jest przez Uniwersytet Jagielloński. Jego celem jest „wyłowienie” młodych oraz utalentowanych ludzi i zachęcenie ich do dalszego rozwoju. Nasz powiat od czterech już lat typuje do niego uzdolnionych wychowanków swoich szkół.  

W obozie brało udział 40 osób z całej Polski. Jego tematyka była bardzo szeroka, a każdy mógł wybrać interesującą go dziedzinę.

Wybrałem m.in. zajęcia z tańca, ale wziąłem też udział w warsztatach z programowania – mówi Rafał.

Swoją drogą warto podkreślić, że sam napisał program dla stworzonego przez siebie pojazdu, który omija przeszkody, potrafi walczyć z innymi tego typu robotami, a także grać.

Na miejscu nawiązałem kontakt z pewnym nauczycielem, który opracowuje podobne pojazdy, kto wie, może zaowocuje to jakimś wspólnym projektem – dodaje uczeń szkoły z Azot.

Sporo nauczył się o nowych technologiach. Wykłady prowadzili naukowcy ze znanej krakowskiej uczelni. Odbyły się również warsztaty rozwoju osobistego, a także zajęcia artystyczne.  Zapał do pracy Rafała szybko podchwycili rówieśnicy, którzy już rozpoczęli prace nad budową podobnego urządzenia.

Zarządowi Powiatu dziękowała dziś (15.10) Maria Staliś, dyrektor placówki. Pobyt w obozie został bowiem sfinansowany przez kędzierzyńskie starostwo. Z kolei starosta Małgorzata Tudaj gratulowała naszemu mieszkańcowi sukcesów i zapewniła o wspieraniu podobnych inicjatyw edukacyjnych. Gratulowali też pozostali członkowie zarządu powiatu: Józef Gisman, Beata Łobodzińska, Stefan Wałach oraz Marek Piątek.

AL

perła1.jpeg

perła3.jpeg

perła2.jpeg

DSC_0603.jpeg

×

Zapisz się do newslettera