Kamera on-line

Odeszła Marta Szydłowska – zasłużona radna i społeczniczka

Żyła dla ludzi

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marty Szydłowskiej, wieloletniej radnej Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Od lat znana była ze swej działalności na polu samorządowym. W prace Rady Powiatu zaangażowana od  2002 roku. Uczestniczyła też w posiedzeniach komisji problemowych samorządu powiatowego.

Działała na rzecz bezdomnych zwierząt. Główny założyciel kędzierzyńsko-kozielskiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals.

Była bardzo ciepłym i przyjaznym człowiekiem, dla nas nie tylko przełożoną, ale przede wszystkim przyjacielem. Bardzo niewiele mówiła o sobie, za to wciąż martwiła się o innych. Szczególną troską otaczała ludzi starszych, schorowanych. Bardzo kochała zwierzęta – wspominają współpracownicy z towarzystwa.

Zapamiętamy ją także, jako osobę organizującą bardzo wiele akcji na rzecz bezdomnych zwierząt, zbiórek karmy czy innych przedsięwzięć, w które angażowała się osobiście.  

- Pogrożeni jesteśmy w smutku, są bowiem ludzie niezastąpieni, do takich zaliczała się nasza Marta – powiedziała Liliana Janiak z kędzierzyńskiego inspektoratu OTOZ Animals.  

Marta Szydłowska miała 70 lat.

 

Wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim składają:

Małgorzata Tudaj, Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Józef Gisman, wicestarosta wraz z Zarząd Powiatu.

Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu wraz z Radnymi.

SzydłowskaMarta2.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera