Kamera on-line

Uroczyste otwarcie nowego mostu

W piątek 17 października 2014 r. uroczyście został otwarty nowo wybudowany most pomiędzy miejscowościami Cisek i Bierawa.

Inwestycja polegała na budowie czteroprzęsłowego mostu zespolonego wzmocnionym łukiem. Jego całkowita długość wynosi 180,65 m, a szerokość jezdni 7 m. Powstała także ścieżka rowerowa po prawej stronie wjeżdżając od strony Cisku.

Po przemowach przedstawicieli władz wojewódzkich i powiatowych przecięta została wstęga i most na trasie Bierawa – Cisek oficjalnie został oddany do użytku. Odtąd nie tylko okoliczni mieszkańcy będą korzystać z przeprawy, ale także rolnicy i duże przedsiębiorstwa.

Dla osób biorących udział w uroczystościach, w tym licznych mieszkańców pobliskich wsi przygotowana została kolorowa parada. Przez most przejechał zabytkowy peugeot z 1936 roku, na zabawkowych samochodach przeprawę pokonały przedszkolaki z gminy Bierawa i Cisek, a na zakończenie wystąpiła orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna – Koźla.

Inwestycja sfinansowana została w ramach Poddziałania 3.1.2 „Drogi lokalne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013. Jej całkowity koszt wyniósł 20 505 368,72 zł. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 17 371 438,83 zł, a ze środków Budżetu Państwa 3 065 548,04 zł. Wkład Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego, Beneficjenta projektu, to 68 381,85 zł.

Nowy most na Odrze.jpeg
Nowy most na Odrze

  Stary most widok od Cisku.jpeg
Stary most: widok od strony Cisku      

Stary most wjazd od Cisku.jpeg
Stary most: wjazd od Cisku


Przemawia były Marszałek Józef Sebesta.jpeg
Przemawia były Marszałek Józef Sebesta

Przemawia Starosta Małgorzata Tudaj.jpeg
Przemawia Starosta Małgorzata Tudaj

Moment przecięcia wstęgi.jpeg
Moment przecięcia wstęgi

Zebrani goście.jpeg
Zebrani goście

Nowy most wytrzymuje każdy ruch samochodowy.jpeg
Nowy most wytrzymuje każdy ruch samochodowy

Barwny przemarsz po nowym obiekcie.jpeg
Barwny przemarsz po nowym obiekcie

Zdjęcia: Piotr Kramarz

Logosy unijne most z tekstem.jpeg
 

 

 

×

Zapisz się do newslettera