Kamera on-line

Pożegnanie Marty Szydłowskiej

Odeszła radna i społeczniczka

Na cmentarzu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu pożegnano dziś (23.10) Martę Szydłowską, zasłużoną radną i społeczniczkę. Ceremonia pogrzebowa zgromadziła wielu mieszkańców powiatu – samorządowców, współpracowników, wszystkich, którzy mieli okazję zetknąć się z jej działalnością.

Przyjaciółka ludzi, miłośniczka zwierząt i niestrudzona organizatorka życia publicznego – taką ją zapamiętamy.

- Droga Marto, jesteśmy dziś tu, by oddać ci ostatnią posługę. Podziękować za to, że byłaś dla wielu wzorem do naśladowania, wzorem do tego, jak żyć, by swe życie przeżyć godnie – mówił Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu.

Marta Szydłowska od lat znana była ze swej działalności na polu samorządowym. W prace Rady Powiatu zaangażowana od  2002 roku. Uczestniczyła też w posiedzeniach komisji problemowych samorządu powiatowego. Zawsze stała po stronie ludzi i to ich reprezentowała w radzie powiatu. Pamiętamy ją także z licznych akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Była głównym założycielem kędzierzyńsko-kozielskiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals, gdzie całym sobą oddawała się pracy.

- Jako radni i zaraz mieszkańcy powiatu wielokrotnie doświadczaliśmy ciepła, którym obdarzała ludzi. Szczególną troską otaczała ludzi starszych, schorowanych. Bardzo kochała zwierzęta – mówił Jahn.

- Rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz współpracownikom z towarzystwa ochrony zwierząt składamy najszczersze kondolencje – dodał.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w czwartek (23.10) pamięć zmarłej uczczono minutą ciszy, przypomniano także jej zasługi dla mieszkańców powiatu.

Pożegnanie Marty Szydłowskiej 2.jpeg

Pożegnanie Marty Szydłowskiej.jpeg

×

Zapisz się do newslettera