Kamera on-line

Żyj zdrowo – wielki maraton powiatu w Dzień Walki z Otyłością

Tam królował sport

Kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz instruktorzy fitness wzięli udział w imprezie z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Otyłością. Całość odbyła się w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, a organizatorem przedsięwzięcia było kędzierzyńskie starostwo i podlegającego mu jednostki.

- Informacje Światowej Organizacji Zdrowia niestety nie są najlepsze, coraz więcej osób ma nadwagę, a co piąty Polak zmaga się z otyłością – podkreśliła starosta Małgorzata Tudaj, która oficjalnie otworzyła imprezę. Wraz z nią wzięli w niej udział członkowie zarządu powiatu – Marek Piątek, Stefan Wałach oraz wicestarosta Józef Gisman. Dres wdział na siebie Piotr Jahn, przewodniczący Rady Powiatu i nauczyciel ogólniaka.

W promocję aktywnego stylu życia po raz kolejny włączył się kozielski szpital. Joanna Józefowicz-Bryja, specjalista ds. żywieniowych przekazała młodzieży kilka cenny uwag dotyczących tego, co jeść, by nie tylko nie chorować, ale także nie odnotować nadmiernego wzrostu kalorii.

Instruktorka Aldona Cybulska zaserwowała wszystkim energetyczną dawkę ruchu. Ćwiczył niemal każdy – od najmłodszych z przedszkola nr 5, po młodzież oraz podopieczne Uniwersytetu III Wieku. Była też solidna dawka pokazowego show naszych cheerleaderek ZAKSY, które nie tylko tańczyły, ale również uczyły podstawowych kroków tanecznych. Dopełnieniem imprezy był pokaz tańca belgijskiego oraz występ Uczniowskiego Klubu Sportowego „CATIA”. Wszystko to sprawiło, że uczestnicy w ciągu niespełna dwóch godzin byli świadkami interaktywnego pokazu, sami również okazali się bohaterami dnia, ponieważ instruktorzy zapraszali na środek dosłownie wszystkich.

Tu nie ma miejsc siedzących, bawimy się razem – zachęcała Aldona Cybulska, która bardzo wysoko oceniła naszą młodzież. – Poradzili sobie całkiem nieźle, choć tempo nie należało do najwolniejszych – śmiała się.

Przy okazji każdy mógł zmierzyć sobie poziom masy mięśniowej, o co zadbał Zespół Szkół Medycznych z Koźla. Można też było zafundować sobie masaż odchudzający, a dietetycy radzili, co wkładać do naszych lodówek, by zachować formę. Sala zagospodarowana była tak, by znaleźć również miejsce na pokaz siatko-nogi oraz promocję plakatów propagujących zdrowe odżywianie. Na koniec ich autorzy otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo. Świetnie spisała się nie tylko młodzież, ale także nauczyciele i wychowawcy szkół średnich – II LO, I LO, ZS nr 1, ZS nr 3, ZSTiO, Żeglugi oraz Gimnazjum nr 7. Każdy przybyły otrzymał dietetyczne produkty – jogurty, jabłka, marchewki oraz wodę mineralną. – To świetna inicjatywa, czekamy na kolejną – podsumowali uczniowie.

Dzień Walki z Otyłością obchodzony jest na całym świecie 24 października.

AL

dzien5.jpeg

dzien7.jpeg

dzien2.jpeg

dzien6.jpeg

dzien4.jpeg

dzien1.jpeg

dzien3.jpeg

dzien8.jpeg

dzien9.jpeg

×

Zapisz się do newslettera